Berna Laçin’den haber var

Yaşadığı omurilik sorunu nedeniyle acil hastaneye kaldırılan Berna Laçin, yaklaşık 9 saat süren ameliyatın ardından tedavi sürecine ilişkin bilgi verdi.

Laçin; “Mutlu son… 10 gündür incecik bir ipte yürüyorum. Bir yanım alevler bir yanım çiçekler. Sırat köprüsü gibi… Çok uslu bir hasta olmak için gayret ettim. Ameliyat sonrası tedavim devam ediyor ama çok şükür hayatımın bağlı olduğu büyük tehlikeyi atlattım. Dualarınıza minnettarım.” ifadelerini kullandı.

Berna Laçin, daha önce yaptığı açıklamada doktorunun, “Çok çok nadir gözüken bir vaka, bunu ders olarak da okutacağız.” dediğini aktarmıştı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Berna Laçin, yürürken “Yastık dikerek, Mahmure” şarkısını ve Seda Sayan’ın meşhur “çorap kadını” sözlerini söyledi.

Hasta yatağından fotoğrafını yayımlayan Berna Laçin, doktorunun kendisine verdiği bilgileri takipçilerine şu sözlerle duyurmuştu:

“Ameliyat sonrası Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu geldi ve hocamız durumu şöyle açıkladı; ‘Ameliyat 9 saat sürdü ve çok zor bir ameliyattı, sırtta, omurlar arasından çıkan disk omurilik zarını yırtmış ve içeri batmış, aşırı kemikleşmiş, karşısında da benzer bir disk daha çıkmış o yüzden ameliyat çok uzun sürdü. Onları temizleyip aldık, üç omura toplam altı tane vida yerleştirip plaka ile kapattık. Çok çok nadir gözüken bir vaka, bunu ders olarak da okutacağız. Omuriliğin kendini tamir etmesi için bir hafta 10 gün hastanede yatağa bağlı kalacak, hiç kalkmayacak, kendini iyice tamir etsin ondan sonra oturtup yürütürüz. Ameliyat çok başarılı geçti, yürümen mucize zaten o halde bu kadar süre nasıl idare ettin o ayrı hikâye…” Berna Laçin, daha sonra sevenlerine; “Yanımda olduğunuzu biliyorum, kendimi çok iyi hissediyorum. İyi günlerde buluşmak üzere…” sözleriyle seslenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x