Miçotakis’in Türkiye ziyareti: Fahrettin Altun: Diyalog kanalları genişletilecek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in Türkiye ziyareti öncesinde konuştu..
Altun, İstanbul’da düzenlenen Türk-Yunan Medya Akademisi Forumu’nda verdi mesajlarını.

Altun’un açıklamalarından satır başları;

“Yunanistan Başbakanı Sayın Kryiakos Miçotakis’in 13 Mayıs Pazartesi günü ülkemize gerçekleştireceği ziyaretin de yine ikili ilişkilerimizin güçlendirilmesi açısından son derece önemli olduğunu vurgulamak istiyorum.”

“Türkiye ve Yunanistan olarak ilişkilerimizi, bu ilişkilerdeki sorunları başkalarıyla, üçüncü taraftarlarla değil; birbirimizle konuşmalıyız. İki ülke de birbirlerinin hassasiyetlerine saygı duymalı, Türk ve Yunan toplumları arasındaki güvenin oluşmasına katkı sunmalıdır. Yunanistan’la da dostluğumuzu pekiştirecek ve güçlendirecek her türlü girişime destek vermeye hazırız.”

“Turizm alanında her iki ülkeyi de bekleyen fırsatlar sadece karşılıklı seyahatlerin daha kolay hale getirilmesiyle sınırlı değil.
Turizm konusunda her iki ülkenin potansiyelini de sektörel işbirlikleriyle genişleterek dünya turizminden aldığımız payın oranını daha yukarılara taşıyabiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x