Pankreas kanserine yakalanmıştı! Tanyeli sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı

Geçtiğimiz haziran ayında pankreas kanseri teşhisi konan ve tedavisi devam eden Tanyeli, abisinden gelen haberle sarsılmıştı. Ünlü ismin abisi, aylardır mücadele ettiği kansere yenik düşmüştü.

“BİR MELEKTİ”

Asıl adı Öznur Kral olan Tanyeli, ölüm haberini Instagram hesabından paylaşıp, duygularını dile getirmişti:

Kanser işte… Annemden sonra, 54 yaşında ağabeyimin de sebebi oldu. Aylardır mücadele eden ve her yerini saran kanser. Bugün ağabeyim de kansere yenik düştü, hakkın rahmetine kavuştu. Bir melekti, iyi bir insandı, bir başka hikâyeydi ağabeyim. Satırlara değil sayfalara sığmayan bir sürü acı deneyimle doluydu. Dünya günlüğü dersler sert, o ise çok naifti. Çocukluğumda dayaklar deryasında bize siper olan canım kahramanım kara yağız ağabeyim. Ruhun özgürleşti. Mekanın cennet bahçeleri olsun. Allah’ımdan niyaz ederim, dualarım duyulsun. Seni çok seviyorum, hoşçakal ağabeyim.

“KANSERDEN DEĞİL GRİPTEN GİDİYORUM SANDIM”

Tanyeli, eşi İlker Sünnili ile Nişantaşı City’s’de objektiflere yansıdı. Muhabirlerin kendisine yönelttiği sorulara yanıt veren ünlü isim, “10 gün sonra ilk defa evden dışarı çıkabildim. İyiyim ama biraz kalabalık. Hava almak istedim. Ödül törenine gideceğim akşam, alışveriş yaptım. Kalabalıkta durmamaya gayret gösteriyorum. Çok büyük bir salgın var. Tedavi sürecinde olduğum için enfeksiyona açığım. Bir grip oldum. Kanserden değil gripten gidiyorum sandım. Şu andaki grip salgını koronavirüsten daha beter. İnsanı yerle bir ediyor. Hepimiz dikkat edelim” dedi.

“ÇÖZÜM ODAKLIYIM”

Tanyeli, “Şu an sağlık durumunuz nasıl?” sorusuna, “İyi şeylerden konuşalım. İyi olmak için elimden geleni yapıyorum. İyi mücadele ediyorum. Allah’ın dediği olur. Çözüm odaklıyım. Mücadelemi iyi yapıyorum. Tedaviler çok gelişmiş, iyi doktorlarım var. İyi haberler vermek isterim size… Sağolsun eşim hiç yalnız bırakmıyor” yanıtını verdi.

“KİMSEYİ KIRMADIM”

Kendisini yalnız bırakmayan sanat camiasına teşekkür eden oryantal, “Haluk Şentürk, Yıldız Tilbe, Ebru Gündeş, Demet akalın, Sibel Can, Zara, Kenan Doğulu ve Gülben Ergen… O kadar çok var ki… Camiamıza ve basın sektörüne çok teşekkür ederim. Sanat camiasından kimseyle sıkıntım olmadı. Kimseyi kırmadım. Bizim kulislerimiz dostluk üzerineydi. Bülent Ersoy’un olduğu yerde inanılmaz disiplin vardı. Herkesin içi dışı birdi… Bu süreçte Safiye Soyman ve Zara, her saniye yanımdalar. Kız kardeşim gibiler” yanıtını verdi. Tanyeli, “O dönemki gibi şimdi star çıkıyor mu?” sorusuna, “Bir Ebru Gündeş, Sibel Can ve Özcan Deniz tek başına dolduruyor mekanları…” diye cevap verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x